Abstract Submission

 

ONLİNE BİLDİRİ ÖZETİ YAZIM KURALLARI

Bildiriler online olarak http://abstract.icon-mng.com/14uroonkoloji/ adresinden SÖZEL, POSTER ve VİDEO Bildiri olarak toplanmaktadır. E-posta ya da elden teslim yoluyla gelen bildiriler kabul edilmeyecektir.

Genel Kurallar;

  • Sistemde bildiri yazımı için ayrılan alan 2500 karakter ile sınırlandırılmıştır. Sistem bu alana 2500 karakterden daha fazla yazı yazmanıza izin vermeyecektir.
  • Bildiri göndermede kullanacağınız yazı karakteri sistem tarafından otomatik olarak tüm bildiriler için standartlaştırılmış olup, farklı yazı karakteri kullanmak mümkün değildir.
  • Bildiri özeti başlığında, pH ya da NaCl gibi küçük harfli kelimelerin özel bir anlam ifade ettiği kelimeler dışındaki tüm sözcükler büyük harf ile yazılmalıdır.
  • İki adet tablo ve bir adet grafik eklenebilir.
  • Standart kısaltmalar kabul edilir. Özel bir kısaltma varsa, ilk kullanıldığı yerde ardından bir parantez açarak kısaltmanın tam açılımı yazılmalıdır.
  • İlaç özel isimlerinin ilk harfleri büyük yazılmalıdır. İlaçların genel (jenerik) isimlerinin kullanılması tercih edilir ve genel isimlerin ilk harfleri büyük yazılmaz.
  • Yapılan göndermeler bildiri özetinin sonunda dipnot olarak değil metin içerisinde alıntı olarak gösterilmelidir.

 

  • Bildirilerin Değerlendirme Hakkında

Bilimsel Komite değerlendirmesi sonuçları, “Bildiri Kabul” veya “Bildiri Red” mektupları olarak e-posta adresinize gönderilecektir. Ayrıca online bildiri özeti gönderim sistemi “Abstract Module” dan da sonuçları takip edebilirsiniz.

Posterler 70×90 cm boyutlarında hazırlanarak kongre merkezinde ayrılmış olan poster alanına asılmalıdır. Posterlerin asılması için gerekli malzemeler organizasyon komitesi tarafından sağlanacaktır. Posterlerin tümü kongre süresince poster alanında asılı kalacaktır.

 

VİDEO BİLDİRİ
Video bildiri göndermek isteyen katılımcıların önce özetlerini bildiri sistemine kaydetmeleri, ardından video dosyasını içeren CD'yi veya USB belleği organizasyon sekretaryasına göndermeleri gerekmektedir. CD veya USB bellek üzerine uygun yere video başlığı ve sunum sahibinin isminin yazılması ve videoların 7 dakikadan uzun olmaması gerekmektedir.

Videoların 12 Eylül 2019 tarihinde ulaşacak şekilde Kongre Organizasyon Sekretaryasının aşağıda belirtilen adresine gönderilmesi ve gönderilen video ile ilgili info@uroonkolojikongresi.org adresine bilgi verilmesi rica olunur.

 

DİKKAT: Özetler bildiri kitapçığında orijinal hali ile basılacak olup herhangi bir düzeltme yapılmayacaktır. Bu nedenle özetin okunaklı-anlaşılabilir olması ve üzerine değişiklik yapılmaması önem taşımaktadır.

SON TESLİM TARİHİ
Son bildiri özeti gönderme tarihi 12 Eylül 2019’dir. Bu tarihten sonra gönderilen bildiri özetleri kabul edilmeyecektir. Sunumlar hiçbir şekilde geri çekilemeyecektir.

 

GERİ BİLDİRİM
Bildirilerin kabul edilip edilmediği ile ilgili bildirim 4 Ekim 2019 tarihinden itibaren yapılacaktır. Haberleşmeyi kolaylaştırmak için, e-posta yoluyla ön kabul/red bildirimleri gönderilecektir; bu nedenle, e-posta adreslerinize 11 Ekim 2019 tarihine kadar yazılı bir bildirim almadıysanız, lütfen Serenas Turizm ile temas kurunuz.

*Kongremiz akademik teşvik yönergesine göre uluslararası katılımlı kongre tanımındadır. Poster yada sunumlarınız bu yönergeye göre puanlanmakta ve değerlendirilmektedir.

**Bildiri gönderimi ile ilgili sorularınız ve ek yardım için +90 (312) 440 50 11 nolu telefonu arayabilirsiniz.

Serenas Turizm İlgili Kişi: Seren Kankılıç Tuğcu
Adres: Hilal Mahallesi Cezayir Caddesi No:13 06550 Yıldız, Çankaya – ANKARA